Wiosenna przerwa świąteczna 28.03.2024 – 02.04.2024

Silverado klasy 0-III

Klasa 0, oraz 1c wybrały sie na wycieczke do fabryki bombek Silverado w Józefowie. Dzieci dowiedziały sie tam jak robi sie bombki dmuchane, oraz formowane, oraz jakie są techniki zdobienia bombek. Same robiły własne bombki, aby móc je potem zawiesic na choince w domu.

22 listopada 2021r. uczniowie klasy 1a, 1b, 2a, 2c, 3a i 3c wybrali się do Fabryki Bombek Silverado. Dzięki uprzejmości pracowników dzieci poznały kolejne etapy produkcji tych cudownych ozdób. Cały proces rozpoczyna się w dmuchalni, gdzie z długich kawałków szkła, formuje się różne kształty. Kolejną salą jest srebrzalnia. W wielkim garze gotuje się zwykłą wodę, a igłą wstrzykuje się do każdej bombki płyn, w którym jest przeźroczysty azotan srebra. Przy zetknięciu z ciepłą wodą – sprawia, że bombka się pięknie srebrzy. Oczywiście dzieci zawitały też do lakierni, gdzie pomalowały własne, szklane bombki. We wzorcowni zaś obejrzały unikatowe bombki. Były kolorowe, piękne i błyszczące. Wszyscy poczuli nastrój Świąt, a Wy?

Data dodania: 2021-10-28 14:26:27
Data edycji: 2021-11-23 09:20:55

Najnowsze konkursy

Dokumenty dotyczące zwalniania uczniów z zajęć edukacyjnych